هنرستان غیردولتی هنرهای زیبای سوره اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان

فرآیند تغییر رشته از پایه دهم به یازدهم

- -
 

تغییر رشته پایه دهم به یازدهم

تغییر رشته در دبیرستان ، دهم به یازدهم و یازدهم به دوازدهم با در نظر گرفتن آیین نامه و شرایط مجاز است. یعنی اگه دانش آموزی که دهم در یک رشته درس خونده اما به هر دلیل می خواد سال یازدهم در رشته ی دیگه ای درس بخونه پس از طی مراحل اداری و ثبت نام ، می تونه در آزمون شرکت کنه و تغییر رشته بده. اگه دانش آموز در سال یازدهم باشه تغییر رشته درون شاخه ای می تونه بده . یعنی یکی از رشته های نظری ( اگه داره نظری می خونه) یا یکی از رشته های فنی و کاردانش ( اگه داره فنی و کاردانش می خونه)

تغییر رشته در دبیرستان این روزها خیلی متداول شده. بعضی ها می گن رشته ای که می خونم را دوست ندارم . یا کشش این رشته را ندارم . یا به اجبار اومدم این رشته و… در هر صورت اگه دانش آموز دهم باشی ، می تونی هر رشته ای انتخاب کنی و امتحان بدی . اما اگه یازدهم هستی فقط درون شاخه ( فعلا ) می تونی تغییر رشته بدی.

تغییر رشته ی دانش آموزان دهم

بچه های دهم می تونن دو جور درخواست تغییر رشته بدهند.
۱- تکرار سال دهم دریک رشته به جز رشته ای که هم اکنون می خوانند. تکرار پایه فقط در مدارس غیر انتفاعی مجاز است.
۲- تغییر رشته به رشته ای دیگر و ادامه ی تحصیل در رشته ی جدید در پایه یازدهم. این تغییر رشته نیاز به ثبت نام و شرکت در آزمون خرداد یا شهریور دارد.
برای تغییر رشته ابتدا باید به مدرسه ی خودتان مراجعه کنید و درخواست تغییر رشته را در سایت آموزش و پرورش ثبت نمایید. پس از تایید درخواست در منطقه ی آموزش و پرورش ، حوزه تعیین و مراحل امتحان دادن و صدور کارنامه و ثبت نمرات صورت می گیرد.
پس از ثبت درخواست در سایت ، حتما پرینت درخواست را بگیرید. موافقت یا مخالفت اداره با درخواست هم در سایت اعلام می شود و نیاز به مراجعه ی حضوری نیست.

تغییر رشته ی دانش آموزان یازدهم

دانش آموزان یازدهم مجاز هستن با مراجعه به مدرسه ، درخواست تغییر رشته ی درون شاخه ای بدهند . حداکثر تا دو هفته قبل از امتحانات خرداد به مدیریت مدرسه مراجعه و فرم تغییر رشته را تکمیل نمایید.( در دو نسخه ) این درخواست توسط مدیر مدرسه به اداره ی آموزش و پرورش ارسال می شود. در صورت تایید کمیسیون اداره ، مجوز شرکت در امتحانات داده می شود. اگر رشته ی مورد تقاضا در همان مدرسه یا واحد آموزشی وجود داشته باشد ، آزمون در همان مدرسه انجام می شود . در غیر اینصورت اداره حوزه ی امتحان تعیین می کند. این امتحان در خرداد یا شهریور گرفته می شود. مواد امتحان به صورت زیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

024-33478115

09022425476

منبع: https://m-ganji.com